Jaki jest rekord najdłuższego meczu tenisowego zawodowców?

Rekord najdłuższego profesjonalnego meczu tenisowego wynosił 11 godzin i 5 minut i odbywał się w ciągu trzech dni. Tenisowy mecz Wimbledonu w 2010 roku odbył się pomiędzy Johnem Isnerem z USA i Nicolasem Mahutem z Francji. Ostatecznie zakończył się maksymalnym piątym setem z końcowym wynikiem 70-68 i zwycięstwem Isnera. Mecz tenisowy trwał tak długo, ponieważ żaden z przeciwników nie był w stanie złamać serwu drugiego, a oficjalne zasady Wimbledonu nie pozwalały na dogrywki aż do piątego seta. Isner ustanowił również rekord pod względem największej liczby serwowanych asów przy 112.

Więcej o tenisie:

Przeciętny mecz tenisowy mężczyzn trwa trzy godziny, podczas gdy średnia tenisistek to dwie godziny.
Wczesna wersja tenisa była rozgrywana w XII wieku, ale przeciwnicy uderzali piłkę gołymi rękami, zanim współczesne wersje wymagały użycia rakiet.
Najdłuższy zawodowy mecz tenisowy rozegrany w ciągu jednego dnia trwał 31 godzin i XNUMX minut i odbył się pomiędzy zawodniczkami Vicki Nelson i Jean Hepner.